top of page
Vyhledat

Lidé jsou jako cibule! Cesta k jádru, kde se ukrývá Tvé nejcennější bohatství!

Aktualizováno: 10. 1.Jak se dostanete ke svému jedinečnému jádru?


Při jedné přednášce asi před 6 lety jsem slyšela přirovnání, že lidé jsou jako cibule a už v té chvíli mi bylo jasné, že se v tom přirovnání skrývá velká moudrost.Tvůj ochranný štít


Když si cibuli přestavíš má takovou silnou první vrstvu, která ji chrání před okolním světem, je to tvrdá slupka, kterou jde často obtížně sundat.

Jedná se o náš první ochranný štít, který je potřeba překonat, pokud se chceš k někomu dostat blíž, tím spíše pak sám k sobě.Pokud si naladěn na tuto vnější vrstvu, těžko se pak propojíš se svým nitrem. Všemu kolem se spíš bráníš, než abys to nechal pronikat k sobě. V takové fázi je člověk

v neustálém napětí, stresu a cítí se často v ohrožení. Říká: „Život je boj, "Nic nestíhám", "Nemám čas“, ,,Nevěřím si", ,,To bych nezvládl", ,,Musím dělat co nechci, protože..." apod.

Je to proto, že žije na povrchu a zatím nevnímá krásu kolem.

Zkrátka člověk dělá, co může, přesto to není dost, aby byl spokojený.

Citlivý člověk tuto vrstvu u ostatních lidí snadno vycítíš. Ovšem nutno podotknout, že pokud to vnímáš u ostatních, nejspíš podobný štít sám máš.

Což nemusí být vždy špatně.Překonání našich přesvědčení


Pokud se ti podaří tento vnější kabát odložit, narazíš na další vnější vrstvy.

Jsou také silné. Jde totiž o dlouho žité a zažité základní informace a vjemy, které jsi během života převzal ze svého okolí.

Jsou to návyky, zvyklosti, přesvědčení, názory a automatické mechanismy, které jsi dosud žil. Ukazuje se tu, jak běžně reaguješ na svět, a začínáš vnímat, že to, co si o sobě a o vnějším světě myslíš, nemusí vždy nutně znamenat, že je to skutečná realita.


Pokud projdeš i pod tyto vrstvy, dostáváš se více a více ke svému středu.Rodová linie a vzorce DNA


Tady se pak setkáváš s vrstvami, které tě pojí s tvou rodovou linií.

Postupně tu poznáš, co je ve vaší rodině předáváno už po generace.


Vypozorovala jsem, že každá další generace jakoby sundala část přesvědčení, která jim už neslouží, a další generace zase sejme další zátěž a tak dál a dál.


Něco však v tvém nitru přesto zůstává a ty sis toho nebyli do této chvíle vědom. Je tam tedy určitý vývoj a zároveň i hloubka, ve které mohou určitá zranění přetrvávat. Říká se, že to, co se do nás hluboko uloží se předává dál až sedmi generacím. I toto zde padá, pokud se tak rozhodneš.


Přijetí a odevzdání


Nyní se všichni dostáváme do stádia vývoje, kde je možné přijmout vše co bylo

a odložit vše, co nám neslouží.

Nový život pak může vyrůstat v prostředí otevřené mysli i srdce.


Aby ses k tomuto fenoménu mohl přiblížit. Je potřeba překročit své vnější vrstvy

a uvědomovat si více a více, co je převzaté a co je skutečně tvé. Co si ponecháš a co opustíš a už to neponeseš svým životem dál.


Jakmile se z těmito částmi sebe sama naučíš pracovat, můžeš se pak mnohem snadněji dostat ke svému jádru, k tomu, kdo skutečně jsi.Proces odpuštění


Poslední a nejtěžší částí, je pak skutečné uvědomění si vlastních selhání, chyb

a pochybení, kterých jsi se za svůj život dopustil vůči druhým a vůči sobě.

Tady přichází to největší odpuštění, je to pokání, které je třeba vykonat, aby se člověk oprostil od minulosti. Uklidíš si v sobě, zcela a jednou pro vždy.


Na této cestě celou dobu poznáváš lépe a lépe sám sebe. Postupně projdeš všechny vnější vrstvy své cibule, až se dostaneš k samému jádru. Od všeho se očistíš a pak, pak to začíná.Přerod a nový začátek


Nová cesta, máš svůj základ, svůj pevný jasný střed, na kterém můžeš znovu začít stavě.


Vystavět tu můžeš cokoliv, své nové vztahy, své nové povolání, svoji novou hojnost, způsob myšlení, tvoření vztahů a otevřeš naplno svoji kreativní část.

Můžeš vystavět svůj nový život.


Je to nová úroveň bytí, kdy odpadne vše, co tobě a tvému okolí dříve sloužilo, ovšem nyní už to není potřeba. Začínáš dělat věci jinak.

Nastavuješ si nové hranice, nové cíle a vše se učíš konat s větší lehkostí.


Když se dobře poznáš, nakonec pak roztočíš svůj vlastní potenciál na maximum.Ať se na tvé cestě děje cokoliv, věz, že vše je dočasné a udržuj si víru v dobrý konec!

To je to jediné, co skutečně potřebujete vědět.


Život nás totiž opravdu vede přesně tam, kde potřebujeme být, aby se náš potenciál mohl zcela projevit!


S láskou

Manifestorka

43 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page