top of page
Vyhledat

1. krok k úspěšnému podnikání! Všechna omezení jsou iluze!

Aktualizováno: před 6 dny

Přijetí omezení ve světě neomezených možností.

Co nám brání vykročit do nového projektu? Začít znovu? Co nás v životě omezuje? Proč sedíme doma a našich touhách pouze sníme?

Pokud se dnes podíváte kolem sebe, určitě vidíte mnoho úspěšných lidí.

Ti však nejsou úspěšní od narození. Něco je v jejich životech jinak, zdá se, že mají něco navíc.

Ta přidaná hodnota, kterou hledáte je

i ve vás. Jen je potřeba ji probudit.Co je to omezení


Omezení je stav, který nám brání jít dál, udělat další krok.


Většinou nám v naplnění našich cílů a tužeb brání omezení.

Omezení naše vlastní, nebo omezení která k nám promlouvají z vnějšího světa.


Všechno jsou to však pouhé domněnky. Iluze, které se dočasně stali součástí naší mysli. Pokud tato omezení přijmeme do svého života, ztotožníme se s nimi a předáme jim tak nevědomě kontrolu nad naším živote.


Otázkou tedy je: ,,Jak z toho ven?"

Přijmout to co je a jít jinou cestou.


Během svého života jsem proti mnoha omezením často bojovala. Snažila jsem se věci měnit a žádala jsem po lidech a světě, aby se mi přizpůsoboval. To je ovšem cesta, která nikam nevede, je to odbočka, která vás časem unaví a vyčerpá.


Mnohem efektivnější cestou je začít měnit sebe, než-li se snažit změnit svět. Svět vnější je odrazem nás samotných, pokud tedy dokážeme změnit sami sebe, následně se i náš vnější svět sám promění, aniž bychom tomu museli dávat jakékoliv úsilí.


Navíc, většina našich omezení sídlí pouze v našich myslích, v zajetí omezení naší mysli nevidíme úplnou a pravou realitu, máme jakési zúžené možnosti vidění.


Je tedy možné najít elegantnější řešení? Ano je!


Základ je přijetí všech omezení.


Naše omezená, nedůvěra v sebe, nebo náš projekt nás omezují na základě domněnek, na základě obecných "pravd" a názorů, které jsme v minulosti možná někde slyšeli, nebo nám je někdo řekl. Podstatné je uvědomění, že nepocházejí z nás!


Pokud se tedy taková situace v našem životě objeví, stačí si jí uvědomit a přestat bojovat s větrnými mlýna a přijmout to co je. Pustit se a nechat to jít.Přestat si stěžovat.


Dalším krokem k úspěchu v podnikání a i v životě, přestat si stěžovat a zvláště na to co není v naší moci změnit.

V poslední době často slýchám, že je moc zima, málo sněhu, moc sněhu, sychravo apod.

Když si budete na situaci stěžovat změní se? Nikoliv, mnohem jednodušší je vzít věci, tak jak jsou a svou energii investovat jiným směrem.


Tedy pokud všechna vnější omezení přijmete, pouze jako běžnou součást tohoto světa, jste na nejlepší cestě k jejich překonání.Tvá mysl blokuje tvé podnikání


Například si přejete začít podnikat. Máte do toho chuť, máte nápad, energii a jasný záměr. Ovšem nic z toho nedokážete realizovat.

Proč?


Vaše omezující mysl vás totiž stále táhne zpět.

„To nemůžeš, to nejde, co když neuspěješ?“ sužují vás pochybnosti, a tak se stanou omezením, které vám brání uspět.

Jak můžete vědět, zda uspějete, nebo ne, pokud jste to nezkusili?

Je to stejná iluze, jako byste si říkali, že nemáte rádi su-shi a přitom jste ho nikdy v životě neochutnali.


,,Rozdíl mezi úspěšnými lidmi a těmi kteří neuspěli, spočívá v tom, že jedni se do svých snů pustí a začnou je skutečně naplňovat a druzí ne."


Omezení z okolního světa


Další omezení pak přichází často z vašeho okolí.


Jdete za přítelem a svěříte se: „Chci začít podnikat.“

Odpověď: „No hodně štěstí, to není v téhle době vůbec snadné. Já bych do toho nešel.“


Když jsem ve svých 20 letech, někde řekla, že se jsem stala prodejcem pojištění, většina lidí se mi smála, nebo mě shazovali. Měli posměšné poznámky a nebo říkali právě tu zaklínající větu: „To bych nikdy nedělal.“

A v samotné pojišťovně? Tehdy tam pracovali lidé 40 let + a když jsem nastoupila, koukali na mě jak na zjevení a říkali: „Ta tu vydrží tak 3 měsíce a skončí.“

No a hle, dělala jsem tu práci úspěšně 13 let.

Vše, co tehdy říkalo mé okolí, nebyl můj svět, byla to jen jejich vlastní omezení.


Proto, když toužíte udělat nějakou změnu ve svém životě, ať už se týká čehokoliv, prosím jděte dál a nenechte se zastrašit omezeními druhých lidí.


Tato omezení nejsou Vaše a ani nikdy nebudou, pokud to sami nedovolíte.


Pokud přijmete, že se jedná pouze o omezení druhých a nenecháte se jimi ovlivňovat, už jste na cestě k překonání vnějších omezení. Slova, která vám říkají druzí totiž pramení z jejich vlastní slabosti a nedůvěry v sebe. A někdy jen opakují to, co říká většina.Překročení omezení a práce pod tlakem


A co jsem s tím tehdy udělala?

Nic!


Kdybych tehdy začala bojovat, vnikal by odpor. Stálo by mě to mnoho energie

a pravděpodobně by mě to od této cesty nakonec skutečně odradilo. Tlačili by na mě víc a víc, já bych začala tlačit zpět. Vnikl by velký tlak a odpor, který je mnohdy velmi těžké překonat.

Tlačila bych na sebe, že to musím zvládnout, abych jim, nebo sobě, něco dokázala a tím bych celkově snížila svoji vlastní šanci na úspěch.


Proč?

Pod tlakem totiž člověk funguje jen na velmi krátké vzdálenosti. Tlak může sloužit jen jako spouštěč, nebo jako katalyzátor, z dlouhodobého hlediska je však nefunkční.

Pod dlouhodobým tlakem se totiž člověk snadno vyčerpá, ustoupí a nebo zblokuje.


Nejjednodušším řešením je přijetí omezení.


Tehdy jsem to přijala, ano byl to jeden názor. Ta osoba tehdy věřila, že to pro ni není správná cesta. Pro mě to však neplatilo, uvědomila jsem si, že to je JEJÍ omezení a já jsem se s tímto omezením odmítla ztotožnit a tím jsem od sebe tento tlak odvrátila. Nechala jsem ho jít a vydala jsem se svou vlastní cestou.Nápravu škod nečekejte


Nečekejte, že by ti lidé, kteří vám v minulosti říkali: "To nezvládneš!", přišli o několik let později říci: "Já se tehdy mýlil a jsem si vědom toho, že jsem tě tehdy nepodpořil." To se stává jen velmi výjimečně.


Proč?

Ti lidé na to pravděpodobně dávno zapomněli, nejspíš na to zapomněli už v momentě, kdy to vyslovili. Jediní, koho tato slova omezují, jste tedy vy, právě proto, že jste se s nimi dobrovolně ztotožnili.

A nyní, jen vy sami, se jim můžete vzdát a vykročit znovu a jinak!Vždy když od někoho slyším slova typu: „To nejde, musíš, nesmíš, dělá se to jen takhle.“, vím, že jde o omezení.

Jde o omezení osoby, která předem mnou stojí, nikoliv o omezení má vlastní a já mohu jít jinudy.Příklad z praxe.


Někdy se stávalo, že jsem přišla do banky s žádostí klienta o hypotéku. Řekla jsem bankéřce, o jakého klienta jde, jaké má příjmy a jaký je jeho záměr. Podívala se na žádost a řekla: „To nejde. Tomuto klientovi dát hypotéku nemůžeme!“

Když jsem to slyšela, jen jsem pokynula. „Rozumím, děkuji!“ a odešla jsem.

Pak jsem žádost vzala k jinému bankéři a řešení jsme našli. A světe div se, někdy i ve stejné bance.


Proč?

Protože tam kde je vůle, je i cesta.


Nemá smyl přesvědčovat přesvědčeného. Ztratíte tím čas a svou energii. Pokud s něčím potřebujete pomoc. nebo poradit, raději najděte někoho, kdo bude chtít projít stejnou cestou, jako vy.Když omezení znáte, můžete se s nimi naučit pracovat.

Často si v životě tvořím své vlastní cesty, jdu tam, kde ještě nikdo jiný nebyl.


Říkalo se, že nejméně obchodů se uzavírá během letních měsíců, protože jsou lidé na dovolených. A také v prosinci, protože jsou Vánoce. Tedy že, v těchto obdobích jsou lidé na dovolených, nebo mají jiné zájmy, než si zrovna sjednávat nové pojištění.

A víte co? Já měla v těchto měsících pravidelně nejvyšší obchodní výsledky.


Proč? A jak?

Věděla jsem o těchto omezeních, a tak jsem se na ně adaptovala.

Před těmito obdobími jsem rozpracovala více obchodů, než obvykle. Uzavřít pojištění nebo hypotéky není otázkou jednoho telefonátu, vyžadovalo to čas. Proto jsem si rozpracovala více obchodů předem a během letních prázdni, nebo během prosince jsem vždy už jen objížděla klienty a dotahovala a podepisovala předjednané obchody.


Jediné, co by mi v tom mohlo zabránit, by bylo, kdybych se ztotožnila s omezeními, která mi předkládali ostatní. Kdybych přijala to, co říkají, předem bych svou mysl připravila na neúspěch. Na to, že v červenci, srpnu a v prosinci bude téměř bez výplaty. ,,Protože, tak to prostě je."


Když vám někdo tvrdí, že něco není možné, je to pravda, je to ovšem jen jeho vlastní pravda a vy máte svobodnou vůli nad tím, zda toto jeho omezení přijmete za své vlastní a nebo ne.Udržujte svou mysl otevřenou a život Vám vždy pomůže.

Když je vaše mysl otevřená novým možnostem, příležitostem a způsobům řešení, pak k vám mohou také volně proudit.


Proto pokud vám někdo bude klást do cesty jakákoliv omezení, vězte, že je možné je přijmout a nechat být a ponechat cestu volnou novým příležitostem.


Otočte se jiným směre a život vás brzy odmění.S láskou, Denisa


68 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page