top of page
Vyhledat

Umění komunikace - Co dělat, když má druhý jiný názor?Když má druhý jiný názor, něž ty, vezmi to jako možnost, jako pozvání k rozšíření svého povědomí.


Víme, že mnoho věcí se dá dělat mnoha různými způsoby, třeba jablečný závin peče každá rodina úplně jinak, stejně tak i domů lze postavit nekonečně mnoho způsoby. Neexistuje jeden univerzální dům a neexistuje jeden univerzální recept na oblíbený dezert.


Každý z nás je jiný, každý z nás je naladěný na trochu jinou frekvenci a díky tomu vnímáme život a cítíme život v jiném zabarvení.


Proto když má druhý člověk na věc jiný názor přestaň to brát jako útok, je to jen pozvání. Jedná se o možnost/alternativu k tomu, jak vidíš svět právě v tento momenty ty.

V realitě druhého může být tento jeho postoj skutečně pravdou.

V našem pestrém a pulzujícím světě je přirozeností být otevřený, rozdílný a inspirativní. To je pestrost života.


Jednej svobodně


Pokud tedy bereš odlišný názor jako pozvání, můžeš si pak svobodně zvolit, jak dále zareagovat.

Představ si to jako bublinu, jako něco nového co tu je a ty máš svobodnou vůli se rozhodnout, zda tuto možnost zahrneš do své reality nebo ne.


Naučená reakce a kde ztrácíme energii


Naučené reakce mnoha lidí probíhají většinou tak, že sdělení druhých přijmou jako fakt a tím se nechávají nevědomky ovlivňovat – manipulovat.

Nebo jiný pohled/názor berou právě jako útok a jdou okamžitě do protiútoku/boje a začnou klást situaci odpor a nakonec obhajují své postoje – tím vzniká většina mezilidských sporů.


Oba tyto postupy však stojí mnoho energie – při nevědomém příjímání svou sílu dobrovolně odevzdáváme druhým a při odporu, tedy boji vydáváme mnoho energie, kterou bychom mohli použít mnohem efektivněji.

Zároveň ani v jedné z těchto možností není svoboda.Přijmi a odevzdej


Svobodným se člověk stává tehdy, když přestane žít životy druhých a zbaví se potřeby bojovat i tam kde to není třeba.

Proto uznej názor druhého a pak si vytvoř vlastní pohled.


Někdy tě druzí obohatí a někdy ne. Volby je vždy na tobě!


Tomu říkám odpovědnost ve svobodném světě.


Krásný den, s láskou Vám přeje

Denisa

www.manifestorka.cz


33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page